تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - عصاره زعفران، ضدآفتاب طبیعی است
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما :


 • نتایج مطالعات نشان داده است که SPF نانو لیپوزوم های حاوی عصاره زعفران به صورت معنی داری بیشتر ازSPF ماده ضدآفتاب است و بر این اساس زعفران می‌تواند به عنوان یک عامل ضد آفتاب طبیعی عمل کند.

  یافته‌های تحقیقات دکتر محمود رضا جعفری، متخصص پوست و زیبایی از دانشکده دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نشان می‌دهد سافرانال موجود در زعفران دارای اثر ضدآفتابی بسیار بیشتر از ماده استاندارد هموسالات است.

  این مطالعه همچنین حاكیست PF جزء سافرانال موجود در زعفران با غلظت نیم درصد و یک درصد به صورت معنی داری بزرگتر از SPF ماده ضد آفتاب استاندارد هموسالات با غلظت 8 درصد است.

   

  همچنین با استفاده از نانو لیپوزوم های حاوی سافرانال موجود در زعفران می‌توان با غلظت‌های بسیار کم به SFP بالایی دست یافت. در ضمن برای افزایش اثر فراورده‌های ضد آفتاب می‌توان از این ترکیب طبیعی، با غلظت های کم استفاده کرد.

   

  زعفران در طب سنتی به عنوان آنتی اسپاسموریک، ضد زکام، مسکن عصبی و ضد نفخ و بادشکن، عرق آور، خلط آور، محرک شادی بخش، اشتها آور و مقوی استفاده می‌شود.

   

  عصاره تام کلاله‌های زعفران و هم چنین اجزای اصلی آن کروسین و سافرانال هم به صورت درون تن و برون تن دارای آثار آنتی توموری هستند.

   

  کلاله زعفران دارای آثار ضدسرطان در مدل‌های مختلف برون تنی و درون تنی بوده و هم چنین سبب مهار سرطان پوست در مدلهای حیوانی شده است. از طرفی زعفران دارای ظرفیت جذب اشعه فرابنفش است.

  Info : Konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : دانستنی ها »»» دانستنی های علمی »»» دانستنی های پزشکی » اخبار ها »»» اخبار دنیای پزشکی
  توسط A.H .GH در جمعه 5 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics