تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - اطلاعات دیجیتال را در بدنتان ذخیره کنید!
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما : • محققان MIT موفق به ارائه نرم افزاری شده اند که با کمک آن امکان انتقال اطلاعات بدون نیاز به ابزاری خاص از رایانه ای به رایانه دیگر به وجود خواهد آمد، تنها کافی است اطلاعات مورد نظر را لمس کنید تا در بدنتان ذخیره شود!

  ابزارهای ذخیره اطلاعات متنوعند، فلاپی دیسکها که به دهه 1980 تعلق داشته و امروز از رده خارج شده اند و فلشهای کوچک که گم کردن آنها بسیار ساده است و با یک سهل انگاری منجر به ناپدید شدن اطلاعات مهمی خواهد شد، با این همه چه کسی به چنین ابزاری نیاز خواهد داشت زمانی که می توان اطلاعات را در انگشت اشاره دست ذخیره کرد؟

   

  برنامه ای که به تازگی ارائه شده است به کاربر امکان می دهد پرونده های اطلاعات را تنها با کمک لمس کردن نمایشگر از ابزاری به ابزار دیگر انتقال دهد و در عین حال کاربر برای انجام  این کار نیازی به پیوستن به جامعه ابرانسانها ( ترکیب ماشینها و انسانها)  نخواهد داشت.

   

  انتقال دادن اطلاعات از یک رایانه به ابزاری دیگر برای بسیاری دشوار است، حتی استفاده از ابزارهای ذخیره مبتنی بر سیستم اَبر از قبیل "دراپ باکس" برای بسیاری پیچیده است. اکنون محققان MIT راه حل جدیدی یافته اند، تنها کافی است مانند جسمی فیزیکی، اطلاعات را برداشته و درون ابزاری دیگر قرار داد.

   

  محققان MIT سیستمی را طراحی کرده اند که این کار را به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر می کند. به گفته محققان، کاربر باید گزینه مربوط به اطلاعات مورد نظر خود را لمس کرده و به صورت ذهنی این اطلاعات را درون بدن خود ذخیره کند، سپس کاربر سطح ابزار ذخیره کننده را لمس کرده و اطلاعات را به آن انتقال می دهد.

   

  برای مثال تصور کنید که در لپ تاپ خود در جستجوی شماره رستورانی هستید که پس از یافتن آن معمولا شماره را داخل تلفن همراه خود تایپ می کنید. اما با استفاده از این سیستم جدید که Sparsh نام دارد می توان به سادگی شماره تلفن را بر روی نمایشگر لمس کرد و سپس صفحه کلید تلفن همراه را لمس کرد، به این شکل سیستم جدید درک می کند که شما در تلاش برای انتقال کدام اطلاعات هستید و به سرعت شماره تلفن را برای شما شماره گیری می کند.

   

  آنچه در پشت پرده این نرم افزار رخ می دهد این است: اولین تماس رونوشتی از شماره تلفن تهیه کرده و در فایلی موقتی در خود سیستم ذخیره می کند. تماس دوم اطلاعات ذخیره شده را احیا می کند، برای اجرای این جادوی دیجیتالی هر دو ابزار باید به سیستم Sparsh مجهز باشند و کاربران نیز باید به صفحات خود در وب سایتهای دراپ باکس یا FTP وارد شده باشند.

   

  این برنامه برای هر نوعی از اطلاعات کاربردی است، چه این اطلاعات عکس باشد، چه آدرس و یا لینکی از فایلهای ویدیویی در وب سایت یوتیوب.

   

  در حال حاضر Sparsh به عنوان نرم افزاری در تلفنهای هوشمند، تبلتها، و دیگر رایانه ها مورد استفاده قرار دارد، اما به گفته دانشمندان خانه ایده آل برای Sparsh باید بر اساس یک سیستم عامل واحد ساخته شود تا در آن تمامی ابزارها بتوانند به راحتی اطلاعات را به یکدیگر انتقال دهند.

   

  بر اساس گزارش نیوساینتیست، در حال حاضر تنها امکان ترکیب این نرم افزار با سیستم عامل موبایل اندروید گوگل وجود دارد. این نرم افزار در هفته گذشته در کنفرانس CSCW در چین ارائه شده است.

  Info : Konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : » اخبار ها »»» اخبار خارجی »»» اخبار دنیای تکنولوژی »»» اخبار فناوری های آینده
  توسط A.H .GH در دوشنبه 15 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics