تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - تبدیل هیدروژن به یك جایگزین دائم برای بنزین
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما : • دانشمندان با استفاده از فناوری نانو موفق به ابداع یك فناوری جدید شده‌اند كه می‌تواند سوخت هیدروژن را در آینده نزدیك جایگزین بنزین كند.

  این فناوری پیشگام از موادی استفاده می‌كند كه هیدروژن را مانند اسفنج به خود جذب كرده وسپس آن را درون مهره‌های پلاستیكی بسیار ریز قرار می‌دهد. این مهره‌ها به قدری كوچك هستند كه مانند مایع عمل می‌كنند.

  این فرآیند كه بر اساس یك شیوه جدید ساخت نانوفیبر از هیدروكسید است توسط شركت «سلا انرژی» (Cella Energy)،‌ یكی از شاخه‌های آزمایشگاه روثرفورد اپلتون انگلیس ساخته شده‌ است.

  به گفته محققان، این روش به هیدروژن اجازه می‌دهد كه با سرعت بیشتر و با حرارت كمتری نسبت به قبل آزاد شود.

  هیدروژن در زمان احتراق فقط آب تولید می‌كند و راه‌حلی ایده‌آل برای كاهش انتشار كربن تولید شده توسط خودروهای بنزینی یا دیزلی به شمار می‌رود كه عامل تولید 25 درصد از كل انتشارات كربن هستند.

   

  اما تاكنون، تلاش‌ها برای ذخیره هیدروژن آنچنان به صرف مشتری نبوده و گزینه قابل دوامی محسوب نمی‌شد؛ اما اكنون به گفته این شركت،‌ مردم عادی می‌توانند پس از انجام برخی اصلاحات از این سوخت بدون كربن در خودروهای كنونی خود بهره ببرند.

   

  این فناوری طی فرآیند چرخش الكترومكانیكی به تبدیل هیدروكسید به فیبر یا مهره با اندازه 30 بار كوچكتراز موی انسان پرداخته است. این فرآیند یك ماده بافت‌مانند سفید تولید می‌كند كه می‌تواند هیدروژن را گرفته یا آزاد كند.

   

  به گفته محققان شركت، هیدروژن در صورتی ‌كه با منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باد یا خورشید تولید شود می‌تواند به جایگزینی قابل دوام برای سوختهای فسیلی تبدیل شود.

   

  این گاز از سه برابر انرژی بیشتر نسبت به بنزین در هر واحد وزنی برخوردار بوده و می‌تواند نیروی لازم را برای خودروها،‌ هواپیماها و سایر وسایط نقلیه كه در حال حاضر از هیدروكربن‌ها استفاده می‌كنند فراهم كند.

  Info : konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : » اخبار ها »»» اخبار خارجی »»» اخبار دنیای خودرو »»» اخبار فناوری های آینده »»» اخبار دنیای تکنولوژی
  توسط A.H .GH در سه شنبه 16 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics