تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - امیدی تازه در احیای بینایی نابینایان
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما : • برای مردی كه قدرت بینایی خود را در طول 30 سال به آرامی از دست داده، وسیله‌ای كه وی را قادر به دیدن اشعه‌های نور می‌كند، امید وی را به اینكه روزی بتواند نوه خود را ببیند بیشتر كرده است.

  الیاس كنستانتوپولوس كه یك متخصص برق یونانی‌الاصل بوده و اكنون در آمریكا زندگی می‌كند، اكنون با استفاده از فناوری انقلابی كه به وی قدرت دیدن اشعه‌های نور را داده به رویای خود نزدیكتر شده است.

  این پیشرفت بزرگ حدود پنج سال پس از نابینایی كامل وی روی داد كه در اثر بیماری پیگمانته شبكیه كه در آمریكا از هر سه هزتار نفر یك نفر به آن دچار است روی داد.

   

  كنستانتوپولوس در 43 سالگی متوجه اولین علائم این بیماری شد كه تار شدن دید است. در آن زمان پزشك وی تشخیص داد

  كه او دیگر نمی‌تواند دستان گشوده شده خود را از گوشه چشمانش ببیند. در 10 سال بعدی، كنستانتوپولوس بینایی خود را كاملا از دست داد چرا كه در اثر بیماری، سلولهای میلیه‌ای و مخروطی شبكیه كه گیرنده تصاویر محسوب می‌شوند از بین رفته بودند. این گیرنده‌ها به افراد در شناسایی و دید نور و رنگ و جزئیات كمك می‌كند.

   

  وی اكنون 72 سال دارد و چند سال پیش در دوره آزمایشی فناوری كاشت یك الكترود در چشمانش شركت كرد. این الكترود با یك دوربین بی‌سیم در ارتباط است كه روی یك عینك قرار دارد.

   

  وی اكنون هر روز صبح عینك را روی چشمان خود قرار می‌دهد و از پشت پنجره به عبور خودروها نگاه می‌كند. او می‌گوید كه در زمان عبور خودرو می‌تواند جابجایی یك حجم نور را ببیند. وی همچنین می‌تواند اجسام كم‌رنگتر را در مقابل زمینه‌های تیره تشخیص دهد.

   

  این دستگاه كه Argus II توسط شركت آمریكایی «دید دوم» (Second Sight) ساخته شده و اخیرا مجوز پخش در اروپا و آمریكا را به دست آورده ‌است.

   

  در حال حاضر 14 نفر در آمریكا و 16 نفر در اروپا از این فناوری كه هزینه آن در حدود 100 هزار دلار است استفاده می‌كنند.

  Info : Konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : » اخبار ها »»» اخبار خارجی »»» اخبار دنیای تکنولوژی
  توسط A.H .GH در سه شنبه 16 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics