تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - طرح یک ورزشگاه شناور برای برگزاری رقابتهای المپیک
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما : • معماری طرح خلاقانه ای را برای ساخت مجموعه ای ورزشی و شناور، ویژه برگزاری بازی های المپیک ارائه کرده است که با استفاده از آن کشورهای میزبان دیگر نیازی به ساخت ورزشگاه های جدید نخواهند داشت.

  با پایان یافتن رقابتهای المپیک، ورزشگاه ها و مجموعه های ورزشی باقی خواهند ماند، برخی از آنها برای کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند اما بقیه آنها به شکل نشانه هایی دلخراش از سرمایه گذاری های کلان دولتها به جا خواهند ماند.

  از این رو این طراح برای تعدیل کردن میزان ساخت و ساز و سرمایه گذاری در این زمینه، مجموعه ورزشی قابل حرکت و شناوری را طراحی کرده است.

  لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

  به گفته مایکل بارت طراح این اثر در حدود 90 درصد از کشورهای جهان توانایی مالی کافی برای ساخت ورزشگاهی قابل قبول برای برگزاری رقابتهای بزرگ و جهانی ورزشی را ندارند از این رو وی با الهام گرفتن از ساختارهای آبی، طرحی از مجموعه ورزشی ویژه المپیک را ارائه کرده است که از ورزشگاه هایی با قابلیت انتقال یافتن بر روی آب و کناره گرفتن در نزدیکی شهرهای بزرگ جهان برخوردار است.

   

  این مجموعه ورزشی از ورزشگاهی 150 هزار نفری برخوردار بوده و دارای اتاقهایی برای نگهداری از تجهیزات ورزشی، سکونت مهمانان و ورزشکاران، دفاتر اداری و مدیران و مربیان است.

   

  در صورت نیاز امکان افزوده شدن به تعداد این اتاقها وجود خواهد داشت. در واقع این مجموعه، به مجمع الجزایری از اتاقها و ورزشگاه ها تبدیل خواهد شد که دستیابی به آنها از طریق پلهای متعدد امکان پذیر خواهد بود و تماشاچیان می توانند از طریق بندرگاهی ثابت، پل، کشتی و یا ترکیبی از تمامی اینها به این مجموعه وارد شوند.

   

  این مجموعه ساختاری مشبک و چند وجهی دارد که بخش مشبک از چند لایه مختلف تشکیل شده است، به گفته بارت مجموعه ای به وسعت 60 متر مربع را می توان با صرف کمتر از 40 کیلوگرم فولاد و مواد کم وزن دیگر بنا کرد، هزینه نهایی ساخت این مجموعه به موادی بستگی دارد که در ساخت آن به کار گرفته می شود.

   

  بر اساس گزارش دیسکاوری، در حال حاضر انتقاداتی درباره ایمنی این مجموعه ورزشی در صورت ساخته شدن به آن وارد است، به گفته برخی چنین مجموعه ارزشمند و قابل حرکتی در برابر تهدید دزدان دریایی و بلایای طبیعی به شدت آسیب پذیر خواهد بود.

   


  Info : konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : » اخبار ها »»» اخبار خارجی »»» اخبار دنیای ورزش
  توسط A.H .GH در دوشنبه 29 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics