تبلیغات
.::هر آنچه بخواهید::. - نخستین عقب‌نشینی انسان فوق سریع!
تبلیغات
ads
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags
تبلیغات
ads
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
 • کل بازدید :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • Check Google Page Rank
نظر سنجی
poll
 • نظر شما در مورد ما : • سرعت انسان در حال كاهش است. با اتمام ماموریت آخرین شاتل ناسا در ماه ژوئن، انسان از سرعت بالای خود قدمی به عقب برمی‌دارد.

  با نزدیك‌شدن به پایان عمر پرواز شاتل‌های ناسا در ماه ژوئن و بازنشسته شدن این فضاپیماها همزمان با كنار رفتن سایر فضاپیماهای سریع حامل‌های انسان فوق‌سریع مانند كنكورد فوق‌صوت و هواپیمای جاسوسی بلك‌برد SR-71، هیچ وسیله‌ای برای جایگزینی آنها وجود نداشته و از این رو احتمالا و برای اولین بار در تاریخ، سرعت انسان قدمی به عقب خواهد نشست.

  لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

   

  شاتل‌های فضایی سریع‌ترین فضاپیماهای سرنشین‌دار قابل استفاده مجدد تاكنون بوده‌اند. حداكثر سرعت آنها را فقط موشك‌های ماه‌پیما كه قابلیت یك بار پرتاب را داشتند، شكسته‌اند.

   

  مظاهر سرعت انسان در موزه علوم لندن به نمایش گذاشته شده‌است. در این موزه می‌توان اولین لوكوموتیو بخار كه در سال 1829 توسط جورج استفنسون طراحی شد و موشك آپولو 10 كه ركورد سریعترین موشك تاریخ را با سرعت بیش از 40 هزار كیلومتر در ساعت ثبت كرده‌ است، مشاهده كرد.

   

  البته همه از این آرامش و آهستگی پشیمان نیستند. باب ون درلیندن، رییس دپارتمان هوانوردی در موزه ملی هوا و فضای موسسه اسمیتسون اظهار كرد: فكر می‌كنم انسان در سرعت به مبالغه رسیده است. فیزیك در جو، سرعت كوركننده را غیرعملی دانسته و مقرون‌به صرفه نمی‌داند.

   

  در سرعت بالای 0.85 ماخ یا 85 درصد سرعت صوت، اصطكاك، تلاطم و انفجار صوتی منجر به بروز سردردهای بدی می‌شود.

   

  با این حال با كنار رفتن شاتل‌ها از آسمان زمین، مشخص نیست كه چه وقت انسان دوباره محدودیت‌های پروازی خود را در هم خواهد شكست.

  Info : konjkav.com

  ::  پیوست شده به موضوع : » اخبار ها »»» اخبار خارجی »»» اخبار دنیای تکنولوژی
  توسط A.H .GH در چهارشنبه 31 فروردین 1390  ::  نظرات  ,  

  لینکدونی

  Web Statistics